Wnętrza w stylu boho-glam: eklektyczne kombinacje i luksusowe detale

I. Wejdź do świata boho-glam – połączenia stylów
Styl boho to swoboda, luz i spokój – idealna mieszanka do tworzenia przestrzeni, w których czujemy się komfortowo. Jednak nie każdy przepada za stylem boho ze względu na jego nadmierną ekspresywność. Dlatego właśnie powstał styl boho-glam, czyli połączenie boho z elementami glamour, co daje ciekawe i ponadczasowe rozwiązania.

II. Eklektyczne kombinacje – mieszanie stylów i kolorów
W stylu boho-glam możemy pozwolić sobie na mieszanie stylów – od mebli z epoki, po nowoczesny design. Nie ma tutaj jednolitych rozwiązań, dlatego warto sięgać po różnorodne elementy i zestawiać je ze sobą. Kolorystyka również nie ma tutaj jednoznacznych zasad, dlatego śmiało możemy łączyć odcienie i wzory.

– Przykładowe elementy w stylu boho-glam:
1. Dywan perski lub brazylijski.
2. Kolorowe poduszki z cekinami.
3. Szkatułki i puzderka na biżuterię w orientalnym stylu.
4. Złote i srebrne elementy – ozdoby, świeczniki, lustra.
5. Kolorowe pufy i niskie stoły.

III. Luksusowe detale – dodatki i akcenty
Boho-glam to połączenie stylów, w których można zaszaleć i wprowadzić ciekawe kombinacje. Jednak to właśnie dodatki i akcenty nadają wnętrzom wyjątkowej atmosfery. Chodzi tutaj o to, aby dobrze dobrać elementy, które wprowadzą do przestrzeni szyk i elegancję.

– Przykładowe luksusowe detale:
1. Lampy wiszące – kryształowe lub z cekinami.
2. Donice i wazony wykonane z szkła lub złota.
3. Obrazy olejne i rzeźby z marmuru.
4. Ekskluzywne zasłony i firany.
5. Zabytkowe ramki na zdjęcia i obrazy.

IV. Boho-glam w różnych pomieszczeniach – przegląd aranżacji
Styl boho-glam doskonale sprawdza się nie tylko w salonach czy sypialniach, ale również w innych pomieszczeniach. Warto zwrócić uwagę, że każde z nich wymaga trochę innej oprawy, dlatego warto szukać inspiracji i eksperymentować z różnymi rozwiązaniami.

– Przykładowe aranżacje w stylu boho-glam:
1. Przestronna kuchnia z jadalnią – kolory ziemi, drewniane elementy, dodatki w złocie.
2. Mała łazienka w klimacie hamamu – mozaiki, zdobione kafle, miedziane dodatki.
3. Pokój dziecięcy w stylu boho – jaskrawe kolory, poduszki w kształcie zwierząt, dywany z wełny owiec.

V. Boho-glam – styl dla odważnych
Styl boho-glam to pozornie luzackie i ekstrawaganckie połączenie stylów. Jednak właśnie ta mieszanka daje nam nieograniczone możliwości aranżacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy czuje się swobodnie w takiej przestrzeni i dlatego warto zacząć od dodatków, a dopiero potem wprowadzać większe zmiany.

Styl boho-glam to przede wszystkim bohaterowie, którzy lubią eksperymentować i pozostawać poza schematami. To połączenie swobody i luksusu, umiejętnie urozmaicone bogactwem detali i akcentów. Dlatego warto dać się ponieść tej modzie i wprowadzić do własnych wnętrz wyjątkową energię i charakter.

Author: wody.edu.pl