Aranżacja wnętrza w stylu retro-modern: klasyczne wzory i nowoczesne meble

ARANŻACJA WNĘTRZA W STYLU RETRO-MODERN: klasyczne wzory i nowoczesne meble

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszy się wystroju wnętrz w stylu retro-modern. Połączenie klasycznych elementów z nowoczesnym designem jest nie tylko stylowe, ale także bardzo praktyczne. W tym artykule przedstawimy w jaki sposób można stworzyć wnętrze w stylu retro-modern, co warto w nim uwzględnić i jakie elementy najlepiej do siebie dopasować.

1. NOWOCZESNE MEBLE W STARYM DUCHU

Pierwszym krokiem w aranżacji wnętrza w stylu retro-modern jest wybór mebli. Wybierając klasyczne wzory mebli, należy jednak pamiętać, by były one wykonane z nowoczesnych i trwałych materiałów. W miejsce ciężkich i masywnych mebli antycznych lub retro można zdecydować się na nowoczesne, minimalistyczne formy, które będą dopełnieniem stylistyki strefy wypoczynkowej.

1. KOLORY I WZORY

W takim wnętrzu warto zwrócić uwagę na klasyczne wzory np. kwiatowe, geometryczne, paski lub wzory w kratkę. Dobór kolorów najlepiej jest trzymać się zasad harmonizacji i składać się z jasnych, stonowanych kolorów, np. bieli, beżu, szarości, brązu i zdecydowanych barw np. bordo, khaki, grandoli, fioletu.

Dość ciekawym rozwiązaniem, jakie wprowadza do wnętrza dużo dramatyzmu i klasyki, jest połączenie luksusowych, ciemnych odcieni, np. zieleni, granatu lub ciemnej czerwieni z białymi ścianami. Takie połączenie wprowadza wnętrze w ciężki, stylowy i ożywczy nastrój.

1. RETRO DODATKI

Wnętrze w stylu retro-modern nie może obejść się bez przesłoniętych zasłon, ciekavych lamp, waz, obrazów lub dywanów. Charakterystyczne dla tego stylu są również antyczne, praktyczne elementy takie jak pudła, skrzynie, szklane butelki, kieliszki, garnki i patelnie.

Warto dodać również ciekawe akcenty w postaci dodatków ozdobionych ciekawym, geometrycznym wzorem, co on biegle wprowadził do stylistyki wnętrza.

1. OŚWIETLENIE

Nie mniej ważne w aranżacji wnętrza w stylu retro-modern jest odpowiednie oświetlenie. Lustra, lampy i świeczniki może wprowadzić do wnętrza niepowtarzalny nastrój romantyzmu. Ostry klimat w pokoju można uzyskać poprzez użycie nerwowego, kierunkowego oświetlenia centralnego albo oświetlenia punktowego w postaci nowoczesnych kinkietów, diod ledowych lub lampionów.

1. Stylowe akcenty

Kolejną istotną sprawą w takim wnętrzu są piękne, stylowe akcenty, które dopełnią aranżację. Można pokusić się o dodatkowe, stylowe elementy, takie jak lustro Barok, klasyczny dywan we wnętrzu, stylowy wazon albo stylowe szkło. Należy pamiętać, że większość elementów takiej aranżacji powinna posiadać klasyki i zabytkowe zdobienia w postaci filigranu lub pozłot.

Tworząc wnętrze w stylu retro-modern należy pamiętać o związku pomiędzy klasycznymi elementami i nowoczesnymi meblami. Ważne jest również odpowiednie dopasowanie kolorów i wzorów oraz charakterystycznych elementów dodatkowych. Mieszanka nowoczesnego i historycznego designu daje ciekawe i stylowe rozwiązania, tworzące niepowtarzalny i elegancki styl wnętrza.

Author: wody.edu.pl