Brama segmentowa – sprawdź wycenę online!

Powoli wykańczasz swój nowy dom i jesteś na etapie kupna bramy segmentowej? Nie masz jeszcze nic konkretnego na oku i chcesz porównać ceny? Jeśli tak, jesteś w dobrym miejscu. W naszej ofercie znajdziesz bramy garażowe segmentowe produkowane na indywidualne zamówienie. Brama garażowa złożona z kilku poziomych segmentów to najczęściej i najchętniej wybierane rozwiązanie. Bardzo estetyczna, wygodna w użytkowaniu, a do tego niezabierająca cennego miejsca na podjeździe. Nie wiesz, ile będzie kosztowała brama do twojego domu? Jeżeli tak, to specjalnie z myślą o tobie przygotowaliśmy internetowy konfigurator, który pozwoli ci bez wychodzenia z domu wycenić produkcję swojej bramy segmentowej.

Jak wycenić bramy garażowe segmentowe?

Najważniejsze informacje pozwalające na sprawną wycenę bramy segmentowej to wymiary otworu, w którym zostanie ona zainstalowana. Pozostałe parametry to wymiary węgarków, a także dane dotyczące modelu bramy, występującej w niej automatyki (lub jej braku), a także materiałów, z których jest wykonana oraz kolorystyki. Wszystkie te informacje można wpisać do internetowego kalkulatora, dostępnego na stronie https://dopasujrolety.pl/bramy-i-kraty/28-brama-segmentowa.html. Poniżej omawiamy dokładnie większość parametrów, o których podanie będziemy cię prosić.

  • Wymiary bramy garażowej segmentowej — długość i szerokość wyrażona w mm lub cm, zgodna z wymiarem otworu i pozwalające na prawidłowy montaż bramy;
  • Wybór automatycznej bramy segmentowej — możesz zdecydować czy twoja brama będzie otwierana automatycznie, czy może manualnie. Ma to wpływ na cenę;
  • Montaż bram segmentowych — zainstalowanie bramy można powierzyć naszemu fachowemu serwisowi lub wykonać go samodzielnie.

Podając te oraz pozostałe informacje, na końcu będziesz mógł poznać aktualną cenę za segmentowe bramy garażowe w twojej konfiguracji. Jeżeli uzyskana cena jest dla ciebie zbyt wysoka, możesz dokonać wprowadzonych zmian w konfiguratorze i wycenić bramę ponownie, porównując nową cenę ze starą. Pamiętaj, że duży wpływ na ostateczną cenę mają różnego rodzaju dodatki, takie jak bramy segmentowe malowane na indywidualny kolor, niestandardowe dodatki jak gałki i klamki, czy wyższej jakości automatyka.

Brama garażowa segmentowa i jej montaż

Bramę garażową nowej generacji montuje się znacznie szybciej i łatwiej niż starsze konstrukcje. W zestawie z bramą dostarczane są niezbędne kotwy mocujące oraz śruby. Jak przy większości tego typu prac, bardzo ważne jest, by dokładnie wypoziomować bramę, a następnie ją ustabilizować klinami. Automatyczne bramy garażowe wymagają nieco większej wprawy w montażu, a także przygotowania instalacji zasilającej, a także założenia fotokomórki, która zatrzymuje skrzydło bramy w określonej pozycji. Jeśli obawiasz się, że montaż bramy może być dla Ciebie zbyt skomplikowany, warto powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej ekipie.

Jak dbać o swoje bramy segmentowe?

Czy istnieją jakieś wskazówki na wydłużenie czasu eksploatacji bramy? Oczywiście, że tak. Jedna z nich to okresowe czyszczenie oraz smarowanie prowadnic. Dzięki temu rolki będą po niej przesuwać się płynniej, a brama będzie pracowała ciszej. Zadbajmy również o czystość w miejscu łączenia paneli. Warto co jakiś czas usuwać gromadzący się tam kurz, pył, a także resztki liści czy igliwia. Brama będzie wtedy wyglądać bardziej estetycznie i zachowa swoją oryginalną szczelność i bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Do mycia całej bramy można użyć np. myjki ciśnieniowej ustawionej na niską wartość strumienia wody.

Author: wody.edu.pl