Ogród w domu: aranżacja wnętrza z elementami natury

Ogrody w domu to ostatnio bardzo modne rozwiązanie. Coraz więcej osób decyduje się na aranżację swojego mieszkania w taki sposób, aby w nim znalazły się elementy natury. Do wykorzystania mamy wiele rozwiązań, które dają nam możliwość stworzenia wyjątkowego, naturalnego klimatu. W artykule przedstawimy wiele sposobów na to jak wkomponować rośliny w aranżację wnętrz naszego domu.

1. Rośliny – jakie wybrać?
To nasza pierwsza kwestia. Rośliny są naszym najważniejszym elementem, z tego powodu wybór odpowiedniego gatunku jest kluczowy. Najczęściej wybierane są rośliny doniczkowe, takie jak: monstera, filodendron, skrzydłokwiat czy kawa. Organizujemy sobie tutaj mały kącik zielony, co uzupełniamy o kwiaty cięte, czy też wieńce ze sztucznych kwiatów.

1. W której części domu?
Możliwości są tutaj naprawdę wiele, w głowie każdego z nas pojawiają się inne pomysły. Najczęściej wykorzystywanym pomysłem jest aranżacja salonu, w którym postawimy nasz mały kącik zielony. Mogą to być zarówno rośliny w doniczkach, jak i wykorzystane do dekoracji przestrzeni. Innym pomysłem jest aranżacja kuchni, gdzie dostęp do roślin jest zazwyczaj łatwiejszy, a dzięki temu możemy prosto wykorzystać owoce lub warzywa. Coraz częściej rośliny można zobaczyć w nowoczesnych łazienkach, gdzie tworzą one bardzo ciepłą atmosferę i wprowadzają do wnętrza nutę wakacyjnego klimatu.

1. Dekoracje ścienne z elementami natury
Oprócz zwykłych doniczek zaaranżowanych na podłodze, możemy też zdecydować się na stworzenie dekoracji ściennych. Najmodniejszą obecnie dekoracją są tzw. „zielone obrazy”, czyli dekoracje ścienny wykonane z kwiatów i zieleni. Współcześnie łatwo jest również odnaleźć rynku dekoracje ścienne wykonane z naturalnego drewna, czy też kamienia. Mogą one znaleźć swoje odpowiednie miejsce zarówno w salonie, jak i sypialni.

1. Styl prowansalski – jak zrobić to w domu?
Styl prowansalski to klimat dla miłośników natury. Dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków, takich jak tekstylia w biało-niebieskie pasy, czy też świeże kwiaty w wazonach, uzyskamy piękny, ciepły klimat. Okucia drzwi czy meble powinny być tutaj wykonane z naturalnego drewna, przez co całość nabierze dodatkowego stylu i elegancji.

1. Odpowiednia ilość światła
Rośliny potrzebują dobrej ilości światła, a tak samo jak my kradną się one do okien, aby ma na nie wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Tak samo jak oni, my musimy zadbać o to, aby nasze aranżacje roślinne otrzymały odpowiednią ilość światła. Przydadzą nam się tutaj rolety lub zasłony, które pozwolą optymalnie wykorzystać przestrzeń.

Ogród w domu to fantastyczny pomysł na to, jak wprowadzić do naszego domu więcej przytulności i naturalnego klimatu. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich elementów, takich jak rośliny, styl prowansalski czy dekoracje ścienne, będziemy w stanie stworzyć niepowtarzalną przestrzeń, która odpręży nas i pozwoli odpocząć od miejskiego zgiełku.

Author: wody.edu.pl