Otyłość u najmłodszych

Nadwaga czy otyłość, to coraz powszechniejsza choroba wśród dzieci. Zaniechania rodziców objawiają się nadmiernymi kilogramami. Na całym świecie duża liczba maluchów boryka się z problemami, które dotyczą zdrowego odżywiania.

Otyłość to bardzo duży problem nie tylko zdrowotny, ale także społeczny i ekonomiczny. Specjaliści coraz głośniej zwracają uwagę, uświadamiają społeczeństwo, ze problem jest ogromny, a otyłość zagraża nie tylko zdrowiu dzieci, ale także dorosłym.

Dlaczego pojawia się nadwaga?

Cukier, słone przekąski, słodzone napoje czy inne dobrodziejstwa. Coraz chętniej dajemy małemu dziecku coś na ząb zamiast przygotować pożywny posiłek. Zapominamy o owocach i warzywa, które powinny znaleźć się w codziennym menu naszego szkraba. Poprawna ocena stanu odżywienia to coraz poważniejszy problem wielu rodziców. Dodatkowo brak czasu na spędzenie wspólnie chwil na świeżym powietrzu, niska aktywność fizyczna, każdy z tych elementów doprowadza do gromadzenia się nadmiaru kilogramów.

Telefon i telewizja

A po co grać z dzieckiem w piłkę? Po co wybrać się na spacer? Zabieramy tylko czas, który możemy przeznaczyć na posiadówkę przed telewizorem czy poszperanie, często bezcelowe w Internecie. Dziecko zajmie się bajką czy inną grą i problem rozwiązany. Coraz bardziej stacjonarny tryb życia sprawia, że organizm małego obywatela odkłada tkankę tłuszczową.

Warto zwrócić uwagę na swoje dzieci, by już od najmłodszych lat nie stały się społecznymi kalekami, by potrafiły odróżnić dobro od zła.

 

Author: wody.edu.pl