Wakacje w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych w Polsce. Ci, którzy pojechali tam raz, zazwyczaj wybierają się po raz kolejny, ponieważ wydaje się ona idealnym miejscem na urlop. Piękne plaże, łagodny klimat, możliwość uprawiania sportów wodnych, pyszne jedzenie i uśmiechnięci ludzie – czego można chcieć wiecej?

Woda i góry

Zazwyczaj Chorwacja kojarzy się z pięknym adriatyckim wybrzeżem, niebieską, czystą wodą i plażami. Morze jest ciepłe, a każda plaża jest inna, można spotkać zarówno te piaszczyste, jak i kamieniste, ale każda jest tak malownicza, że trudno przestać robić zdjęcia. To idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz nurkowania. Warto jednak wspomnieć, że znaleźć tam można jednocześnie niezwykle piękne tereny górskie i leśne. Wielogodzinne wędrówki po tamtejszych parkach narodowych i widowiskowe jeziora to atrakcje, których nie powinno się ominąć.

Chorwacja miejska

Kiedy przestajemy napawać się widokami i chcemy poprzebywać z ludźmi, to na turystów czekają zarówno ciche, małe miasteczka, jak i nowoczesne, ale klimatyczne miasta, jak Dubrownik czy Split. W jednych i w drugich spotkać można serdecznych, sympatycznych ludzi, którzy chętnie pomogą, polecą ciekawe miejsce czy dobre jedzenia. A skoro o jedzeniu piszemy, to i z tego słynie chorwacki kraj – szczególnie popularne są tu owoce morza, ale pyszne są też sery, wędliny i wiele regionalnych produktów. Przy okazji warto wspomnieć o trunkach, wśród których króluje rakija. Chorwacja to też kierunek na każdą kieszeń – dla jednych doskonałym wyborem będą luksusowe hotele, dla innych ciche pensjonaty lub proste, ale klimatyczne kempingi.

Author: wody.edu.pl