Wnętrza inspirowane naturą: aranżacja w stylu eco

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Nie dziwi więc fakt, że ta tendencja przekłada się również na aranżację wnętrz. Coraz częściej decydujemy się na rozwiązania, które pozwalają nam poczuć się blisko natury i mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

I. Styl eco w aranżacji wnętrz
Styl eco to przede wszystkim użycie naturalnych materiałów i ekologicznych rozwiązań. W aranżacji wnętrz oznacza to stosowanie drewna, kamienia, bawełny czy lnu. Meble oraz dodatki wykonane z tych materiałów pozwolą nam poczuć się jak wprost w siedlisku przyrody. W takim wnętrzu panuje atmosfera spokoju i harmonii.

II. Styl eco a kolory
Styl eco kojarzy nam się przede wszystkim z zielenią, odcieniami brązu oraz beżu. Są to kolory nawiązujące do natury i współgrające ze wszystkimi materiałami używanymi w aranżacji wnętrz w stylu eco. W takim wnętrzu warto również zastosować pastele, które wprowadzą do naszych domów jeszcze więcej spokoju i relaksu.

III. Meble i dodatki w stylu eco
Aby stworzyć wnętrze inspirowane naturą, warto poszukać mebli wykonanych z naturalnych materiałów jak drewno czy rattan. Doskonale sprawdzą się również dodatki wykonane z ekologicznych materiałów jak na przykład z wikliny, czy też z recyklingu, na przykład donice z surowych materiałów. Wszystkie te elementy wprowadzą do wnętrza dodatkową dawkę naturalności i pozytywnej energii.

IV. Rośliny w stylu eco
Doskonałym uzupełnieniem stylu eco w aranżacji wnętrz są rośliny. Nie tylko są piękne, ale także przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w pokoju. Rośliny takie jak na przykład paprocie, fikusy czy storczyki, będą wyglądały doskonale w doniczkach z wikliny czy tez z gliny.

V. Recykling – jak włączyć go do wnętrza?
Ostatnio coraz częściej słyszymy o kwestiach recyklingu i ochrony środowiska. Wiecie, że nie tylko jest to ważne dla naszej planety, ale wiele rzeczy możemy użyć ponownie w naszym domu? Na przykład małe stoły czy stoliki wykonane z palet, z łatwoscią można wpleść w aranżację wnętrza. To nie tylko ekologiczne, lecz również wygląda stylowo i jest bardzo praktyczne.

Podsumowując, styl eco to coraz popularniejsza tendencja w aranżacji wnętrz. Naturalne materiały, delikatne kolory oraz rośliny stanowią idealną inspirację do zaprojektowania harmonijnej i bliskiej naturze przestrzeni.

Author: wody.edu.pl