Wnętrza z elementami etnicznymi: wzory, kolory i rękodzieło z różnych kultur

Wnętrza z elementami etnicznymi: wzory, kolory i rękodzieło z różnych kultur

Etniczne elementy w aranżacji wnętrz to ostatnio bardzo modny i popularny trend. Wzory, kolory i rękodzieło z różnych kultur wprowadzają do naszych domów oryginalność, ciepło i egzotyczny klimat. Jeśli chcemy wprowadzić do naszego domu elementy etniczne, warto wiedzieć, jakie style i kultury warto wybrać dla siebie. W tym artykule przedstawiamy szereg inspiracji i pomysłów na etniczne wnętrza.

1. Etniczne wzory

Etniczne wzory to nie tylko geometryczne motywy, kreski i biegi, ale również zdobienia inspirowane flory i fauny danej kultury. Wzory mozaikowe i stylizowane roślinne liście to charakterystyczne elementy w kulturze muzułmańskiej, które pięknie komponują się z nowoczesnymi meblami. Z kolei motyw Tenango z meksykańskiej tradycji, to bogactwo kolorów i inspirowane naturą zdobienia na tkaninie. Wrintage inspiracje to przede wszystkim orientalne motywy porcelanowe, jakie zdrovery można znaleźć w oryginale na chińskiej porcelanie.

– Wzory geometryczne
– Wzory roślinne i zwierzęce
– Wzory mozaikowe i Tenango
– Wintage inspiracje

1. Kolorowe i egzotyczne dodatki

W etnicznych wnętrzach ważny jest kolor, który nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Odpowiednie dodatki, takie jak orientalne poduchy, egipskie płachty na meble czy kolorowe lampy w stylu Beduinów, to sposób na wzbogacenie przestrzeni o elementy kultury. Szczególnie polecamy:

– orientalne poduszki ze zdobieniami z bawełny, jedwabiu lub weluru
– marokańskie klimaty z miękkimi płachtami na łóżko lub sofy
– ręcznie plecione dywaniki z krajów takich jak Maroko, Indie i Bali, dodające do pomieszczenia przytulności i ciepła
– kolorowe lampiony suspendowane na sufit, które wprowadzają niepowtarzalny nastrój

1. Rękodzieło z różnych kultur

Innym sposobem na udekorowanie wnętrza są rękodzieła, które tworzone są przez artystów z różnych kultur. Hand madeowe dekoracje, które promują różne style i tradycje kulturowe, to doskonała okazja do zaznajomienia się z krajami i ich kulturami. Przykładowe rękodzieła, które dobierzemy do naszych wnętrz, to:

– ręcznie wykonywane koszyki z patyków bambusa z Indii, Nigerii i Gwinei
– afrykańska biżuteria wykonana z kości słoniowej, skóry, kabłąków, muszli i drewna
– ręcznie malowane słonie z Kenii, które można postawić na półce lub na komodzie
– zwoje papierów kaszmirskich z książek filozoficznych i poetyckich tybetańskich ułożone efektownie na półce

1. Wnętrza w stylu azjatyckim

Wnętrza w stylu azjatyckim to charakterystyczne aranżacje, które wprowadzają do pomieszczenia harmonię, spokój i elegancję. Unikalne dodatki, takie jak kamienie, ich piękno i forma, są często przenoszone w postaci motywów na przedmioty i meble. Charakterystyczny w stylu azjatyckim jest między innymi stolik kawowy z drewna tekowego, dywanik z bambusa, czy półki z porcelanowymi wazami. Warto pamiętać, że w stylu azjatyckim połączenie klasycznych motywów z nowoczesnym stylem może stworzyć wyjątkową aranżację.

1. Wnętrza w stylu afrykańskim

W stylu afrykańskim wykorzystuje się wiele naturalnych materiałów, takich jak kora, drewno, kość słoniowa, czy skóra. Wieczory z lampami naftowymi, koroną z piórek strusich, rękodzielnictwo, maty plecione z trawy morskiej i wiele innych akcesoriów, tworzą unikalną atmosferę. Charakterystyczny w stylu afrykańskim są między innymi kołnierzyki z piór, ręcznie tkane kosze, afrykańskie maski, czy hand madeowe figury roślin i zwierząt. Warto pamiętać, że etniczne dodatki z Afryki doskonale sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, jako mocny akcent i uzupełnienie stylizacji.

Podsumowując, etniczne elementy w aranżacji wnętrza są modne i popularne. Wzory, kolory i rękodzieło z różnych kultur wprowadzają do naszego domu oryginalność, ciepło i egzotyczny klimat. W tym artykule przedstawiliśmy różne style i kultury, z jakimi możemy spotkać się w etnicznych wnętrzach. Wykorzystajmy naszą kreatywność i wybierzmy elementy etniczne, które będą do naszego stylu wnętrz pasowały.

Author: wody.edu.pl