Wykorzystanie betonu w aranżacji: nowoczesność i surowość

Betoniada w aranżacji wnętrz

Beton słynie z surowego, ascetycznego wyglądu i właśnie ten fakt przyciąga uwagę designerów wnętrz. Coraz częściej można zauważyć wykorzystanie betonu w aranżacji mieszkań i domów, szczególnie tych utrzymanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Beton dodaje pomieszczeniu surowości i industrialnego charakteru, jednakże w połączeniu z odpowiednimi meblami i dodatkami, staje się elementem wyjątkowo funkcjonalnym i estetycznym.

Betonowy salon

Salon to główne miejsce, gdzie spędza się czas z rodziną i przyjaciółmi. Taki pomieszczenie warto urządzić z duszą i wykorzystując najnowsze trendy. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w salonie betonowej ściany lub sufitu. Dzięki niemu, wnętrze zyska unikalnego charakteru i styl.

Beton w łazience

Łazienka to pomieszczenie, w którym tworzy się charakterystyczny klimat. Betonowy blaty umieszczone w tej przestrzeni podbijają industrialny styl. Z kolei umieszczona wielkoformatowa płytki na podłodze i ścianach tworzą minimalistyczną aurę. Połączenie szarego betonu z jasnymi dodatkami sprawi, iż pomieszczenie nie będzie wydawało się zbyt surowe.

Beton w kuchni

Kuchnia to miejsce, gdzie nie tylko przygotowuje się posiłki ale i spędza czas z rodziną. Beton w kuchni odpowiada zarówno na potrzeby estetyczne, jak i funkcjonalne. Blaty betonowe są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości, a grafika betonu dobrze harmonizuje z drewnem czy stalą. Należy jednak pamiętać, aby dodać do takiej kuchni nieco zieleni i ciepłych elementów, co zapobiegnie wrażeniu zbyt surowości.

Beton w sypialni

Sypialnia to intymne miejsce, gdzie spędza się czas na wypoczynek i relaks. Betonowy na ścianie za łóżkiem, dekoracyjnym panelu na całej ścianie lub betonowej podłodze stworzy niepowtarzalny klimat, w którym będziecie czuli się bezpiecznie i komfortowo. Wiele postawienia na beton w sypialni postanawia razem ze świerkowymi dodatkami, które wprowadzają do wnętrza trochę ciepła.

Podsumowanie

Wykorzystanie betonu w aranżacji wnętrz to nowoczesny trend, który z powodzeniem zagościł w polskich domach. Beton jest materiałem trwałym, łatwym w utrzymaniu czystości i nadającym pomieszczeniu loftowych klimatów. Jednak, warto pamiętać, że zbyt duża ilość betonu może sprawić wrażenie zbyt surowej aranżacji. Dlatego warto dobrać odpowiednie dodatki i meble, aby stworzyć ciepły, przyjazny klimat w pomieszczeniu.

Author: wody.edu.pl