Drony – najważniejsze informacje

Czasy, w których żyjemy dają nam wiele możliwości do spełniania własnych marzeń o posiadaniu sprzętów fotograficznych. Na rynku, oprócz wysoko zaawansowanych lustrzanek pojawiły się również nowe urządzania pozwalające uchwycić kadr z dużej wysokości, bez niepotrzebnej gimnastyki reportera. Mowa oczywiście o dronach, które na rynku są już od dłuższego czasu. O tym, jakie są ich zalety i zastosowanie, dowiesz się z poniższego tekstu.

Czym są drony i jakie są ich zalety?

Drony to urządzenie z wbudowaną kamerą, służące do tworzenia filmów i zdjęć z lotu ptaka. Jego obsługa, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowana, jest intuicyjna i wymaga sterowania przez jednego użytkownika z dowolnego miejsca. Dron unosi się dzięki wymiennym bateriom, niektóre egzemplarze posiadają akumulatory. Ogromnym plusem jest to, że w każdym momencie można rejestrować to, co obecnie nagrywamy, ponieważ kamera w czasie rzeczywistym wysyła obraz do urządzenia mobilnego (może to być telefon, tablet).

Fotografia i nagrywanie filmów z lotu ptaka w końcu stała się możliwa dla każdego wielbiciela prawdziwej fotografii. Obecnie wielu z nich wykorzystuje drony nie tylko w celach rozrywkowych, ale również podczas reportażów ślubnych i innych projektów zawodowych. Uchwycenie niesamowitych momentów z innej perspektywy stało się osiągalne i do tego proste. Wiele dronów jest wyposażonych w automatyczne funkcje, które ułatwiają ich użytkowanie.

Drony, dzięki łatwości w poruszaniu oraz małym gabarytom, są wykorzystywane również w innych zawodach. Mogą zastąpić ludzi w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwa, są więc idealnym urządzeniem do monitorowania terenu, infrastruktury, budynków lub stanu środowiska. Są bardzo precyzyjne, co pozwala na uniknięcie błędów, które mogłyby wystąpić podczas wykonywania tego zadania przez człowieka. Są bardzo szybkie i zwinne, a dodatkowo ich użycie jest znacznie tańsze niż praca ludzka.

Czy należy posiadać kursy szkoleniowe?

Każdy, kto planuje zakup dronu powinien najpierw odbyć kurs szkoleniowy, który jest dokumentem potwierdzającym umiejętność korzystania z tego urządzenia. Podstawowe szkolenie pozwala na wykonywanie operacji w kategorii otwartej w zasięgu wzroku pilota lub obserwatora do maksymalnej wysokości 120 metrów z zachowaniem bezpiecznej odległości między dronem, a innymi osobami, zwierzętami, obiektami czy statkami powietrznymi.

W Polsce istnieje wiele ośrodków, które w swojej ofercie posiadają kursy na zdobycie licencji. Korporacja SNH Drones opinie prowadzi potrzebne kursy dronowe, które zostały przygotowane przez doświadczonych instruktorów UAVO. Każdy, kto planuje zakup dronu znajdzie na ich stronie nie tylko szkolenia, ale również profesjonalny sprzęt i wszystkie akcesoria niezbędne do latania dronem. Ośrodek szkoleniowy SNH Drones jest obiektem certyfikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Sprawdź SNH Drones krs by zobaczyć, że brand jest zweryfikowany.

Author: wody.edu.pl