Aranżacja wnętrza dla artysty: pracownia kreatywna

Planując aranżację wnętrza dla artysty, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które wpłyną na komfort pracy oraz możliwości twórcze. W galerii poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, jak stworzyć adekwatne środowisko dla twojej pracowni kreatywnej.

Ergonomia w pracy – podstawowy element aranżacji wnętrza

Podstawowym elementem powinno być dobrze dopasowane i wygodne miejsce pracy. W przypadku artysty jest to zwłaszcza ważne, ponieważ długie godziny pracy przy stole będą musiały być wygodne dla jego ciała. Przy wyborze mebli,stolika i stołu warto zwrócić uwagę na ergonomiczne podpory dla łokci, wysokość stołu i krzesła. Wszystko powinno być dostosowane do indywidualnych wymiarów ciała.

Oświetlenie– ważny element powinny mieć na uwadze aranżatorzy wnętrz

Oświetlenie jest kluczem do udanej aranżacji wnętrza. Powinnyśmy wyszukać jak najlepsze źródła światła, które nie będą przysłaniać strefy roboczej. Powinniśmy skupić się na oświetleniu z możliwością regulacji, co pozwoli na osiągnięcie odpowiedniego poziomu jasności nad stołem pracy oraz dookoła pobytu. W aranżacji pomocne będą także lampy biurkowe oraz kinkiety, które zapewnią światło w mniejszych miejscach.

Rangement d’atelier – inspiracje dla aranżatorów

Aby przestrzeń była funkcjonalna, warto zwrócić uwagę na miejsce, przede wszystkim ilość pojemników, półek i szafek. Przestrzenne planowanie mebli jest tutaj kluczowe. Poniższa lista wypunktowana przedstawia kilka podstawowych inspiracji dla aranżatorów, które pomogą zadysponować porządek w pracowni kreatywnej:

• wykorzystanie modułowych mebli
• szafki z wieloma szufladami i schowkami
• półki na ścianach
• mobilne szuflady na kółkach, które pod czas oczyszczania są łatwe do przetransportowania.

Dekoracje – stosowanie kolorów

W aranżacji wnętrza dla artysty powinniśmy wybrać kolory, które zostaną dopasowane do stylu artystycznego, który wykonuje. Jako, że artyści są ludźmi kreatywnymi, warto zastosować mocne, a nierzadko połyskliwe kolory, przede wszystkim w punkcie fokalnym. Efekty świetlne, sztuczne kwiaty itp. – to tylko niektóre propozycje dekoracyjne, które pomogą zadysponować niepowtarzalny klimat w pracowni

Odpowiednie rozłożenie elementów

Ostatnim, jednak nie mniej ważnym elementem powinniśmy uwzględnić organizację przestrzeni. Polega to na właściwym rozmieszczeniu i dobrym ułożeniu mebli i dodatków, tak aby organizacja pracy była możliwie najłatwiejsza. Fajną propozycją może być wtedy zastosowanie stolików kawowych i wieszaków na ubranie, co pomoże w utrzymaniu porządku na biurku, a jednocześnie siatka powieszone na ścianie pozwoli na uporządkowanie narzędzi w porządku według powszechnie przyjętej pozycji.

Author: wody.edu.pl