Loftowy charakter: aranżacja przestrzeni w stylu industrialnym

W dzisiejszych czasach, styl industrialny zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników aranżacji wnętrz. Loftowe inspiracje, które czerpią z estetyki fabryk, hal produkcyjnych i magazynów, przyciągają uwagę swoją prostotą i surowością. Jednocześnie, to właśnie dzięki punktowym ozdobom, wyjątkowym meblom i dbałości o szczegóły, wnętrza w stylu industrialnym nabierają ciepła i klimatu.

1. Charakterystyka stylu industrialnego
Styl industrialny charakteryzuje się zestawieniem postindustrialnych akcentów ze stylowymi elementami dekoracyjnymi. Surowe, nieszlifowane powierzchnie, ciężkie meble i metalowe ozdoby, to częste elementy w aranżacji takiego wnętrza. Ciepły, wyrazisty klimat, którego nie można osiągnąć w innych stylach, sprawia, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na ten styl.

1. Meble i dodatki
Do aranżacji w stylu industrialnym bardzo dobrze sprawdzają się ciężkie, metalowe meble, które dają poczucie stabilności i masywności. Polecane są również drewniane elementy, które nadają pomieszczeniu ciepła i spowitych wdziękiem. Warto stawiać także na oryginalne dodatki: stare lampy przemysłowe, plakaty z lat 30-tych czy gazowe liczniki. Wszystko to sprawia, że wnętrze nabiera jedynego w swoim rodzaju klimatu.

1. Kolorystyka
W stylu industrialnym najmodniejsze są ciemne kolory. Stawiajmy na ceglane, ciemne odcienie brązu oraz granaty. Wszystkie w odcieniach matowych lub z lekkim połyskiem – dodając jednocześnie trochę blasku i elegancji. Na ściany możemy zawisnąć plakaty, grafiki oraz fototapety.

1. Materiały
W stylu industrialnym, wręcz klasyką stały się materiały, jakie stosowane są w przemyśle. To właśnie surowe betonowe ściany, stalowe lecz nieco zardzewiałe, rury wodne czy glazura, które tworzą charakterystyczne, surowe, industrialne klimaty. Niezastąpione okazują się deski podłogowe, które to, nie tylko sprawiają, że wnętrze nabiera ciepłego klimatu, ale połączone z surową cegłą, przypominają fabryki sprzed kilku dekad.

1. Podsumowanie
W stylu industrialnym, choć chodzi o surowy klimat, to jednak elementy dekoracyjne są bardzo ważne. Dość przemyślana aranżacja może założyć, że miejsce nabierze bardzo ciepłego klimatu, mimo postindustrialnego wykończenia. Cechy takie jak ciężkie meble, metalowe ozdobniki i dodatki to nieodłączny składnik stylu industrialnego. Możliwości są wiele i ograniczenia zdecydowanie małe. Warto więc spróbować stworzyć coś wyjątkowego, co na długo zapadnie w pamięć!

Author: wody.edu.pl