Komfort i wygoda w kolorowym wydaniu

Fotele uszaki to bardzo charakterystyczne meble, które mają wiele ciekawych walorów, chętnie eksponowanych w niejednym współczesnym wnętrzu. Wybieramy je do swoich domów, ponieważ prezentują się bardzo majestatycznie, nowocześnie i sprawiają wrażenie niesamowicie wygodnych. Takie zresztą są w rzeczywistości.

Czym wyróżnia się fotel uszak?

Dobrej jakości fotel uszak to mebel, który odznacza się wysokim oparciem, lekko rozszerzającym się ku górze. Jego górna część posiada charakterystyczne “uszy” czyli wyeksponowane, odstające części oparcia, co jest niezwykle istotne dla osób, które lubią, gdy ich głowa podczas siedzenia spoczywa na boku, na przykład wsparta poduszką. Mają one również wysoko umieszczone siedzisko, przez co wygodnie się na nie siada i wstaje z nich. Jest ono szerokie i bardzo miękkie, a do tego zakończone wysokimi podłokietnikami. Ta budowa sprawia, że fotel uszak to model mebla, w który naprawdę wygodnie jest się zapaść i nawet skorzystać z regenerującej drzemki, szczególnie gdy fotel zestawiony jest z wygodnym podnóżkiem.

Kolorowe uszaki do salonu, sypialni lub gabinetu

Oprócz komfortu, uszaki zapewniają też właściwą aranżację każdego wnętrza. Występują w wielu różnych wersjach tkaninowych i kolorystycznych, które idealnie oddadzą zarówno klasyczny wystrój gabinetu, romantyczny klimat sypialni w stylu skandynawskim, czy ultranowoczesnego salonu z kolorowymi akcentami. Bardzo często osoby urządzające swoje wnętrza wybierają uszaki, które kolorem nieco odbiegają od reszty wystroju – barwy ścian czy podłóg. Ten kontrast wspaniale podkreśla nowoczesną aranżację i pomaga nadać jakości całemu wnętrzu. Wstawiając żółty uszak do szarego salonu lub fioletowy do gabinetu urządzonego w brązach możesz uzyskać naprawdę ciekawy efekt kolorystyczny, który sprawi, że Twój dom będzie naprawdę wysmakowany i współczesny. Dziś coraz częściej decydujemy się na odważne kolory w swoich domach, i jest to bardzo korzystny trend. Warto mu hołdować, aby nasze mieszkania wyglądały świetnie i spełniały funkcję wypoczynkową.

Author: wody.edu.pl