Wnętrza inspirowane podróżami: mapy, globusy, suweniry

Wnętrza inspirowane podróżami: mapy, globusy, suweniry

W dzisiejszych czasach wiele osób odczuwa potrzebę podróżowania i odkrywania świata. Niezwykłe krajobrazy, zwyczaje i kultury oferowane przez różne kraje sprawiają, że zapragnięcie ich bliższego poznania jest jak najbardziej naturalne. Właśnie dlatego wnętrza inspirowane podróżami są coraz bardziej popularne. Mapy, globusy i suweniry stały się idealnymi dodatkami do domów lub biur, które symbolizują pasję podróżowania. Sprawdź, jak zainspirować swoje wnętrza swoimi podróżami!

1. Ożyw swoje wnętrza mapami

Wnętrza inspirowane podróżami to oczywiście domena map. Wykorzystanie różnych typów map w pomieszczeniach może pomóc w stworzeniu ciekawych aranżacji. Bez względu na to, czy chcesz umieścić tradycyjną mapę świata na ścianie, czy stworzyć spersonalizowaną mapę swoich wakacji, dodanie mapy w Twoim domu może stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze. Zobacz kilka sposobów, jak użyć mapy:

– Mapy tapetowe – są doskonałą okazją do stworzenia wnętrz, które zapraszają do różnych zakątków świata. Wykorzystaj raczej taką tapetę na jednej ścianie, dzięki temu nie przytłoczysz całości pokoju.
– Niestandardowe ramki – wykorzystaj kreatywną ramkę do stworzenia galerii, z którą będziesz się mogła pochwalić. Możesz użyć ramki z odwzorowaniem konturów kontynentów lub skorzystać z ramki z korka, na którym będziesz przypinać odwiedzone miejsca.
– Mapy skórzane – takie mapy to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie luksusowe elementy w swoim domu. Skórzana mapa świetnie wtopi się w eleganckie i ponadczasowe wnętrza.

1. Globusy jako element dekoracyjny

Ponadto globusy są idealnymi dodatkami do pokoju dla miłośników geografii i podróży. Istnieje wiele różnych stylów globusów, co oznacza, że bez trudu dopasujesz ich wygląd do swojego stylu. Mogą służyć jako sympatyczne oświetlenie, dodając charakteru i ciepła do Twojego pokoju.

1. Suweniry jako pamiątki

Podróże to również doskonała okazja do zgromadzenia suwenirów z różnych miejsc na świecie. Te drobiazgi przechowywane są z sentymentem i składają się na unikalną kolekcję, która może ożywiać Twoje wnętrza. Mogą to być pamiątkowe zdjęcia, kafelki ceramiczne, dywany, dekoracyjne poduszki, figurki, a nawet skorupki morskie. Powieszenie ramki z pamiątkowymi zdjęciami lub ustawienie pamiątek na regale to doskonały sposób na dodanie życia do Twojego domu.

1. Ciepłe światło

Kolejnym sposobem na wprowadzenie do swojego domu światów z różnych zakątków globu jest wykorzystanie ciepłego oświetlenia. Lampki inspirowane krajami jak Japonia, Chiny czy Indie wprowadzą do Twojego domu ciepłe i interesujące światło. Możesz wykorzystać ciepłe światło do oświetlenia pamiątek i map, aby nadać im wyjątkowy urok.

1. Poszerzanie wiedzy

W końcu wnętrza inspirowane podróżami oferują nie tylko dekoracyjne elementy. Różnego rodzaju biblioteki i zbiory książek, które mówią o różnych miejscach na świecie, stanowią o idealnej okazji do poszerzenia swojej wiedzy. Pamiętaj jednak, że sama aranżacja to nie wszystko – warto również odbyć swoje własne podróże, ponieważ każda kolejna doda nam nowych inspiracji i doświadczeń.

Podsumowanie

Wykorzystanie map, globusów i pamiątek jako elementów dekoracyjnych to świetny sposób na ożywienie Twojego domu. Odrobina ekscentryczności zawsze będzie pasować do praktycznie każdego stylu wnętrzarskiego, a dodatkowo pomoże w tworzeniu przytulnego klimatu. Nie zapominaj jednak, że najlepszą inspiracją będzie Twoje własne doświadczenie i podróże.

Author: wody.edu.pl