Dobrze zainwestuj!

Chce mieć zęby jak gwiazda!

Niektórym ludziom może się wydawać, że wszystkie gwiazdy, czy też celebryci mają białe zęby naturalnie. Nic bardziej mylnego! Owszem, nie można wszystkich wkładać do jednego worka, ale większość z nich skorzystała z usług wybielania zębów u dentysty. Mało tego: Najprawdopodobniej żaden człowiek nie ma takiego idealnego efektu białego uzębienia, niezbędne są specjalne szczoteczki, czy też plastry wybielające, które pomagają zwalczyć problem. Nie jest powiedziane, że musisz mieć duże pieniądze, aby poprawić ich wygląd, ponieważ istnieje skuteczne wybielanie zębów w domu. Aby się tego dowiedzieć, wystarczy przeczytać następny nagłówek, gdyż niewiele trzeba, aby sobie pomóc!

Eksperymenty domowe

Zanim do tego dojdziemy, warto poruszyć ważny temat: Dlaczego nie mamy takich zębów jak kiedyś? Powodów może być wiele, a najczęstszymi są: nieprawidłowa dieta, palenie papierosów, brak higieny jamy ustnej, zła pasta do zębów. Tak naprawdę niezbędna jest również pamięć o ich prawidłowej pielęgnacji, czyli: mycie zębów od dwóch do trzech razy dziennie, stosowanie płynu do płukania jamy ustnej, dobrą alternatywą jest także nić dentystyczna. Warto zastąpić gumę do żucia powyższym płynem, ponieważ działa skuteczniej i nie uszkadza uzębienia (tak jak guma), ze względu na dużą ilość cukru w swoim składzie i nie tylko. Eksperymentem nie jest żadna domowa mikstura, tylko po prostu testowanie past wybielających. Zapewne myślisz: A co w tym trudnego?!, otóż nie jest to takie łatwe, jak nam się wydaje. Każda marka lubi się reklamować, a testy konsumenckie nie zawsze są prawdziwe. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na współczynnik RDA – wraz ze wzrostem tego współczynnika rośnie działanie ścierające pasty. Nie każda działa korzystnie na nasze szkliwo. Z tyłu pasty widnieje zawartość składników aktywnych, które znajdują się w paście wybielającej – korzystnym składnikiem, najbardziej znanym jest węgiel aktywny.

Polecane pasty

– Pasta Frezyderm przynosi bardzo szybki efekt wybielania i pozwala na błyskawiczne usunięcie przebarwień i plam, znajdujących się na powierzchni zębów. Wszystko to, dzięki niebieskim barwnikom z granulkami, które nie szkodzą jamie ustnej.
– Aloe Fresh – dzięki temu, że jest z aloesem, ma żelową konsystencję, a dodatkowe składniki aktywne to m.in. krzemionka, porost islandzki, czy też chitozan , który ochrania nasze szkliwo przed bakteriami, uszkodzeniami.
– Curasept Whitening Luxury System – posiada składniki, które nie tylko skutecznie wybielają zęby, ale również zapobiegają naturalnemu starzeniu się szkliwa.

 

Author: wody.edu.pl