Jak wzmocnić zarost?

Zarost to jeden z podstawowych atrybutów wizerunku dorosłego mężczyzny. Wpływa na ogólny wizerunek i sprawia, że jego właściciel wygląda zdecydowanie bardziej poważnie i męsko. Nie każdy jednak z natury posiada gęstą brodę i wąsy. Niekiedy trzeba nieco sobie pomóc i postawić na wzmocnienie zarostu tradycyjnymi metodami.

Jak poprawić jakość zarostu?

Żeby zarost wyglądał pięknie, stał się gęsty, wcale nie potrzeba inwazyjnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Zazwyczaj wystarcza systematyczna pielęgnacja oraz pamiętanie o kilku podstawowych zasadach.

Czego trzeba przestrzegać? Piękna broda zależy zazwyczaj od odpowiedniego oczyszczenia, nawilżenia i szczotkowania.
Należy jednak pamiętać, że zabiegi te nie dotyczą wyłącznie samych włosów, a również skóry twarzy. Od jej kondycji zależy wygląd włosów. Dlatego też wszystkie kosmetyki myjące, nawilżające i odżywcze muszą brać również pod uwagę typ skóry. Inny szampon wybierzemy do cery wrażliwej, inny do przetłuszczającej się. Oprócz oczyszczenia trzeba też regularnie usuwać martwy naskórek – dzięki temu poprawi się ukrwienie skóry oraz jej dotlenienie, co znacząco wpłynie też na kondycję samych włosów.

Dbanie o brodę to nieustanna pielęgnacja codzienna. Regularność jednak się zdecydowanie opłaci.

 

Author: wody.edu.pl